Lankytinos vietos Lenkijoje

Lenkija – milžiniška Vidurio Europos valstybė ir artima Lietuvai kaimyninė šalis. Nuo seno abu kraštus siejo tvirti ryšiai, panašūs įpročiai ir gili istorija. Norėdami geriau pažinti Lietuvos šaknis turime atsigręžti į Lenkiją. Gal tai bus viena iš priežasčių aplankyti šią didingą šalį? Priežasčių yra daug, bet krašto grožis ir intriguojanti istorija suvilioja daugiausiai smalsuolių. Čia rasite išskirtinius įspūdžius. O kur dar gamtos magija, intriguojanti istorija, senovinė miestų architektūra, pramogų parkai bei unikalūs muziejai... Visko tiek daug, kad neįmanoma aprėpti, tad net patys Lenkijos turizmo centrai rekomenduoja rinktis iš kelių sričių. Kas jus domina labiausiai: religiniai paminklai, piligriminės kelionės, architektūros ir gražiųjų krašto pilių tyrinėjimas, archeologinės įdomybės, industriniai turtai ar, žinoma, gastronominės kelionės? Bet niekas nesutrukdys atvykti į Lenkiją daugiau negu vieną kartą, kad galėtumėte ištyrinėti visas gražiausias bei įdomiausias krašto detales!

Lankytinos vietos Lenkijoje

Lenkijos lankytinos vietos gana plačiai išsibarsčiusios po visą šalį. Tačiau daugiausiai jų yra sostinėje Varšuvoje ir senojoje sostinėje Krokuvoje. Miestai labai skirtingi. Varšuva stebina moderniais pastatais ir šiuolaikišku gyvenimo ritmu, o Krokuva išlaikiusi kultūrinį, mokslinį bei meno paveldą. Visoje Lenkijoje daug žymių vietų, tad nepraleiskite progos pažinti toliau išvardytus objektus.

Lenkijos lankomiausios vietos:

  • Veličkos druskų kasyklos – tai vienos iš seniausių druskų kasyklų Europoje. Jos nustojo veikti 1996 m., bet iki šių dienų sulaukia milžiniško turistų susidomėjimo.
  • Aušvico koncentracijos stovykla – vieta, žyminti vieną iš tragiškiausių nusikaltimų žmogiškumui. Dabar čia įkurtas muziejus bei vykdomos ekskursijos.
  • Belovežo giria – įspūdinga vieta, kurios plotas išsidėstęs net dviejose valstybėse: Lenkijoje ir Baltarusijoje. Miško flora ir fauna aplenkia visas Europos girias. Be to, čia daug gamtos paminklų.
  • Marienburgo arba Malborko pilis – didinga viduramžių pilis, kurios konstrukcijos atlaikė amžių negandas. Tai yra didžiausias ir geriausiai išsilaikęs tų laikų statinys Vidurio ir Rytų Europoje.
  • Varšuvos karališkoji pilis – šioje pilyje gyveno ATR didikai, tad vieta be galo svarbi bendroje Lietuvos ir Lenkijos istorijoje.

Skrydžiai į Lenkiją

Skrydžiai iš Lenkijos